Події
Хто має пільги щодо сплати послуг консульств України?

Консульський збір
Яким чином і хто встановлює тарифи консульського збору, які справляються за вчинення консульських дій закордонними дипломатичними установами України?

Базові тарифи консульського збору, що справляється за вчинення консульських дій закордонними дипломатичними і консульськими установами України, визначені у Положенні про консульський збір, затвердженому наказом Міністерства закордонних справ України № 3 від 05.01.2011 р. та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 31.01.2011 р. за № 131/18869.

В межах базових тарифів, виходячи з економічної ситуації в країні перебування та за погодженням із МЗС, закордонні дипломатичні установи України вводять в дію тарифи, які застосовуються за вчинення консульських дій для громадян України та іноземців (відповідні накази по установі з інформацією про тарифи та терміни вчинення консульських дій в звичайному та терміновому порядку розміщені в залі для прийому громадян та на веб-сторінках установ).

Реклама

В яких випадках закордонні дипломатичні установи України переглядають тарифи консульського збору?

Тарифи консульського збору, що справляється за межами України, переглядаються дипломатичними представництвами України, виходячи з економічної ситуації у країні перебування (суттєва зміна обмінного курсу національної валюти до долара США, рівня інфляції, індексу споживчих цін тощо) або у разі внесення змін до базових тарифів консульського збору (ст. 10 Положення про консульський збір).

Коли і в якій формі громадяни України мають сплачувати консульський збір?

На підставі отриманого від консула платіжного направлення (або інформації про реквізити банківського рахунку дипломатичної чи консульської установи, що вказані на її веб-сторінці) заявник сплачує вартість консульської дії в банку або в інший спосіб, передбачений банківською системою країни перебування, та отримує документ про підтвердження оплати – платіжний документ (квитанцію від платіжного документу, квитанцію з банкомату, квитанцію щодо грошового переказу або інший підтверджуючий документ).

Платіжний документ, з урахуванням практики країни перебування, має бути номерним, містити інформацію щодо платника, виду/типу наданої консульської дії та стягненої суми.

Консульські посадові особи приймають від заявників у роботу документи на вчинення консульської дії лише після отримання платіжного документу про сплату консульського збору (виключно у безготівковій формі).

Статтею 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» встановлюється вичерпний перелік пільг щодо сплати державного мита.

За умови застосування пільгової ставки консульського збору чи звільнення від нього, заявником разом із заявою про вчинення консульської дії пред’являється оригінал відповідного підтверджувального документа щодо правових підстав застосування пільгової ставки консульського збору.

Пунктом 21 Положення про консульський збір встановлено, що з метою забезпечення інтересів у сфері зовнішньої політики або з гуманітарних міркувань керівник закордонної дипломатичної установи України має право письмово звернутись з обґрунтуванням щодо встановлення пільги для окремого заявника або окремих заявників щодо сплати консульського збору.

Відповідно до пункту 22 Положення звернення щодо встановлення пільги для окремого заявника (платника) або окремих заявників (платників) щодо сплати консульського збору розглядається Міністром закордонних справ України та за результатами розгляду надсилається з листом Міністерства закордонних справ України, підписаним Міністром закордонних справ України, до Міністерства фінансів України для прийняття відповідного рішення.

Пунктом 23 Положення визначено, що відповідно до статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 № 7-93 «Про державне мито» (із змінами) Міністерством фінансів України приймається рішення щодо встановлення пільги для окремого заявника (платника) або окремих заявників (платників) щодо сплати консульського збору, про що закордонна дипломатична установа України невідкладно інформується через Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України.

Загрузка...

Пунктом 29 Положення встановлено, що у разі застосування пільгової ставки консульського збору чи звільнення від нього на заяві про вчинення консульської дії робиться відповідна відмітка із зазначенням посади та прізвища посадової особи, яка прийняла рішення про застосування пільгової ставки чи звільнення від консульського збору. До заяви про вчинення консульської дії додається копія відповідного підтверджувального документа заявника щодо правових підстав застосування пільгової ставки консульського збору.

Читайте також: У ПОЛЬЩІ ВІДКРИЛИ ЩЕ ОДНЕ УКРАЇНСЬКЕ КОНСУЛЬСТВО

Джерело.

Реклама

Реклама

Реклама

Related Post

facebook