Політика
Чи буде мир? Радбез ООН прийняв резолюцію щодо Сирії

Перемир’я повинне розпочатися з півночі 27 лютого.

Рада Безпеки ООН прийняла підготовлену Росією і США резолюцію на підтримку припинення вогню в Сирії менш ніж за годину до набуття чинності угоди на території країни, повідомляє РІА новини.

Резолюцію підтримали всі 15 членів РБ ООН при голосуванні.

Реклама

Документ ґрунтується на спільній заяві РФ і США щодо Сирії від 22 лютого і встановлює початок режиму припинення вогню з півночі 27 лютого.

У резолюції наголошується, що “сирійські урядові сили і сили, що підтримують їх, повідомили Російській Федерації, а сирійські опозиційні групи повідомили Росії і США, що прийняли і заявили про прихильність до умов припинення бойових дій і тепер є його учасниками”.

Документ також вимагає від усіх сторін, “на які поширюється режим припинення вогню, дотримуватися зобов’язань”, а також закликає членів міжнародної групи підтримки Сирії “використовувати свій вплив на сторони для забезпечення виконання режиму припинення вогню”.

Тим часом, сьогодні турецький прем’єр-міністр Ахмет Давутоглу заявив, що перемир’я в Сирії необов’язкове для Туреччини.

“У разі виникнення загрози нашій національній безпеці з будь-якого боку, дане перемир’я не накладає на нас зобов’язань. У подібній ситуації Туреччина ні у кого не питатиме дозволу, а зробить те, що потрібно”, – сказав він.

Джерело.

Реклама

Реклама

Реклама

Related Post

facebook