Політика
Bellingcat встановила номер «Бука», що збив Boeing-777 на Донбасі

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat опублікувала доповідь, в якій назвала номер «Бука», що збив літак MH17 Малазійських авіаліній.

У доповіді стверджується, що вогнева установка 332 належала до 53 зенітно-ракетній бригаді з російського Курська.

Відзначається, що в ході підготовки цього розслідування члени команди Bellingcat виявили та проаналізували десятки фотографій різних СВУ «Бук», опублікованих військовослужбовцями 53-ї зенітно-ракетної бригади з 2010 року.

Реклама

Bellingcat пише, що їм вдалося однозначно встановити другу цифру номера «Бука 3х2» шляхом аналізу семи його відмітних особливостей, у тому числі характерної вм’ятини на пластині в передній частині лівого борту, білих відміток на шасі та комбінації підключення кабелів до лафета пускового пристрою.

«Ми вивчили наступні сім особливостей: форму ушкоджень бічних щитків гусениць, комбінації різних типів катків (порожнистих і зі спицями), вм’ятину в лівій бічній панелі, підключення кабельних з’єднань до лафета пускового пристрою, білі позначки на бічних щитках гусениць, шрифт і пробіли між цифрами, а також форму і розмір плям масла/кіптяви біля вихлопного отвору», — зазначили в Bellingcat.

Так, експерти Bellingcat в результаті порівняння семи унікальних особливостей встановили, що «Бук 332» — єдина СВУ, яка має спільні риси з «Буком 3х2», котрі потрапили на відео і фото в Росії в червні 2014 року і на сході України 17 і 18 липня 2014 року.

При цьому, окремо жодна з семи відмінних особливостей не дозволяє однозначно встановити «особу» СВУ.

«Однак при розгляді усієї сукупності особливостей очевидно, що «Бук 332» — це «Бук 3х2», — сказано в повідомленні.

«Крім того, при порівнянні особливостей «Бука 3х2» і «Бука 332» на фото і відео з Росії з наявними відео і фотографіями «Бука» на сході України (нижче названого «Бук сепаратистів») видно, що ці три «Бука» — насправді одна і та ж машина», — вказують у Bellingcat.

Разом з тим в Bellingcat відзначають, що багато із зазначених вище особливостей, наприклад, катки зі спицями, позначка «Н-2200» та інші або відсутні в українських «Буків», чи є у них дуже рідко. Зокрема, СВУ «Бук» українського 156-го зенітно-ракетного полку, що базувався в 2014 році в районі Луганська, Донецька і Маріуполя, не мають ніякої схожості з фото та відео «Бука 3х2» ні в Росії, ні в Україні.

«Таким чином, можна з упевненістю сказати, що 17 і 18 липня 2014 року на сході України була знята на фото та відео самохідна вогнева установка «Бук» під номером 332 російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, що дислокується в районі міста Курськ. На одному з відео цей «Бук», який ми раніше позначали як «Бук 3х2», рухається в напрямку центру району, звідки, за оцінкою Ради з безпеки Нідерландів, була запущена ракета, що збила MH17», — стверджують в Bellingcat.

13 жовтня 2015 року Нідерланди оприлюднили результати техічного розслідування катастрофи рейсу МН17. За висновками розслідування, характер уражень чітко вказує на конкретну модель ракети – 9N314М.

У той же день російський зброярський концерн Алмаз-Антей опублікував свої підсумки симуляції авіакатастрофи Boeing. За їх висновками, ракета, що збила лайнер, була випущена з території під контролем ЗСУ.

Міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс заявив, що Москва цілеспрямовано «напускає туману» довкола технічного звіту щодо катастрофи МН17.

Загрузка...

Літак Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам — Куала-Лумпур), було збито 17 липня 2014 поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі, хто перебував на борту — 298 осіб. Тіла загиблих з місця аварії доставляли на поїзді до Харкова, потім транспортували літаками в Нідерланди.

Порівняння

Бук

Читайте також: Всі докази вказують на те, що саме Росія стоїть за подіями в Одесі 2 травня 2014 року, – Інформвійська України (відео).

Джерело.

Реклама

Реклама

Реклама

Related Post

facebook